II edycja Biegu Ulicznego „Tolerancja na Sportowo”

28 czerwca w Oświęcimiu będzie miała miejsce druga edycja biegu ulicznego „Tolerancja na sportowo”. Organizatorem tego wydarzenia są Fundacja Peace Festival i Starostwo Powiatowe w Oświęcimiu. Sponsorem Biegu jest oświęcimiski producent wysokiej jakości styropianu - firma Austrotherm oraz jeden z największych portali poświęconych tematyce biegowej - maratonypolskie.pl. Mecenat nad wszystkimi wydarzeniami związanymi z oświęcimskim Live Festivalem objęła firma PZU.

Uczta biegowa zapowiada się niezwykle interesująco ponieważ formuła tegorocznego biegu została rozszerzona o dodatkowe konkurencje. Głównymi punktami programu będą:

  • "Bieg na rolkach” – dystans 2,5 km, start godz. 9:00,
  • „Bieg Life” – dystans 5 km – start godz. 9:30,
  • „Tolerancja na sportowo” (bieg główny) – dystans 10 km – start godz. 9:30
  • „Bieg rodzinny” – dystans 2,5 km - start godz. 11:15

Trasy, podobnie jak rok temu, przebiegać będą ulicami Osiedla Chemików w Oświęcimiu.

„Organizatorzy Biegu Ulicznego ‘Tolerancja na Sportowo’, oprócz pokojowego przesłania biegu, wpisującego się w ideę Life Festivalu, chcą zwrócić uwagę na potrzebę budowy nowej siedziby Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Oświęcimiu, która będzie uwzględniać odpowiednie standardy i stworzy szansę na samodzielność społeczną i osobistą osób niepełnosprawnych”

podkreśla starosta oświęcimski Józef Krawczyk

2084b-8c9572d9a7

Już teraz udział potwierdzili słynni sportowcy: Iwona Guzowska, Krzysztof „Diablo” Włodarczyk, Dariusz „Tiger” Michalczewski oraz Robert Korzeniowski (który startował również w ubiegłorocznym biegu).

Dla zwycięzców biegu głównego na dystansie 10 km przewidziano nagrody pieniężne:

  • 1000 zł - I miejsce
  • 800 zł - II miejsce
  • 500 zł - III miejsce.

Nagrody główne w biegu „Life” na 5 km, to odpowiednio: 700, 500 i 300 zł. Dodatkowo w 6 kategoriach wiekowych nagrodami będą bilety na finałowy koncert LFO z udziałem Erica Claptona oraz niespodzianki od firmy Austrotherm.

Do udziału w biegu będzie można zgłaszać się za pośrednictwem strony http://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=1132.

Możliwe będą również zapisy w dniu startu.

lfo stopka